DiyetHaberleri

Migren, reflü ve kronik hastalıklarda uygulanan su diyetini su orucu ile karıştırmayın!

Günümüzde sosyal medyanın da etkisiyle ortaya çıkan bazı diyet programları kişileri bilinçsizce kilo vermeye yönlendiriyor. Kilo verme amacıyla da yapılan ancak aslen migren, reflü, cilt rahatsızlıkları ve çeşitli kronik hastalıkların tedavisinde uygulanan su diyetine olan ilgi de her geçen gün artıyor. Su ile uygulanan birçok diyet çeşidi ise kimi zaman su orucu ile karıştırılıyor. Uzman kişiler tarafından bilinçli ve kontrollü bir şekilde uygulanması gereken su diyeti birçok kronik hastalığın ve kilo probleminin kalıcı tedavisinde uygulanıyor ancak burada en önemli konular, su diyetinin nasıl uygulanacağı, beraberinde tüketilecek "güvenli besinlerin" doğru seçimi ve hipotansif ataklara karşı kardiyoloji muayenesi. Ayrıca bu diyetin belli bir süresi var. Tüm bunlar da ancak uzman kontrolünde mümkün.

sağlık, tedavi, ilaç, doktor, hastane, cerrahi, ameliyat, hastalık, sağlık hizmetleri, sağlık politikası, sağlık önceliği, sağlık sigortası, sağlık ücreti, sağlık öncesi, sağlık sonrası, sağlık önceliği, sağlık sigortası, sağlık ücreti, sağlık öncesi, sağlık sonrası, sağlık önceliği, sağlık sigortası

270
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@diyethaberleri.com.tr

diyethaberleri.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları CNNturk firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Haber Sitesi Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.